Su arıtma

Su arıtma blog, su arıtma nasıl yapılır, su arıtımı nedir, su arıtma sistemleri, arıtma cihazı, cihazları, fiyatları hakkında herşey.

 • Ana Sayfa
  Ana Sayfa Sitedeki tüm blog iletilerine buradan bakabilirsiniz.
 • Kategoriler
  Kategoriler Bu blogda kullanılan kategorilerin listesini görüntüler.
 • Etiketler
  Etiketler Blog içinde kullanılmış etiketleri görüntüler.
 • Blog Yazarları
  Blog Yazarları Sitede beğendiğiniz blog yazarlarını arayın.
 • Takım Blogları
  Takım Blogları Beğendiğiniz takım bloglarını buradan arayın.
 • Oturum Aç
  Oturum Açın Oturum açma formu
Su arıtma blog

Suyun Faydaları

Gönderilme: yazar: zaman: su arıtma içinde

Suyun insan vücudu için hayati önemde olduğunu bilmeyen yok. Az su içmek, vücudun tüm dengesini alt üst edebilir.Su; metabolizmanın düzenlenmesinde ve vücudumuzdaki tüm reaksiyonlarda görevlidir. Bakın bir bardak su içtiğinizde vücudunuzda neler oluyor! İşte suyun faydaları:Susuz kalmak cinsellik hormonunun üretimine engel olur, bu iktidarsızlık ve libido kaybının başlıca nedenlerinden biridir. 
Su içtiğiniz zaman susuzluk ve açlık duygularını ayırt edebilirsiniz.

Tıklanma: 1074
0
Devamını oku 0 Yorum

İstanbul ve 32 İlin Suyu Kirli Çıktı

Gönderilme: yazar: zaman: su arıtma içinde

İstanbul ve 32 İlin Suyu Kirli Çıktı

Bakanlık, 81 ilin su, hava, atık ve gürültü kirlilik durumunu ortaya koydu. Buna göre; İstanbul ve 32 ilin suyu kirli çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye çapında 81 ilin su, hava, atık ve gürültü kirlilik durumunu ortaya koyduğu karnelerini çıkardı. Bakanlığın 2 yılda bir yaptığı Türkiye Çevre Sorunları ve Öncelikleri Değerlendirme Raporu'na göre; 32 ilde su kirliliğinin, 27 ilde hava kirliliğinin, 19 ilde atıkların, 2 ilde gürültü kirliliğinin ve bir ilde erozyonun en önemli çevre sorunu olduğu belirlendi. İllerin birinci öncelikli çevre sorunları sıralamasında İstanbul'da su kirliliği, Ankara, Antalya, Diyarbakır ve Kocaeli'nde hava kirliliği, Erzurum, İzmir, Kayseri ve Sakarya'da atık kirliliği, Adana'da gürültü kirliliği ilk sırada geliyor.

Tıklanma: 2261
0
Devamını oku 0 Yorum

Pet şişe sularında büyük tehlike

Gönderilme: yazar: zaman: su arıtma içinde

Pet şişe sularında büyük tehlike

İçtiğimiz suyun nereden geldiğini hangi şartlarda paketlendiğini bilmiyoruz. Ama eğer suda bir koku veya plastik tadı varsa bunu farkedebiliriz. Böyle bir durumda suyu hemen iade edin. Sağlık gündemi çok hızlı değişiyor. Bir süre önce şişelenmiş suların sağlığımız üzerindeki olumsuz etkileri birçok habere konu oldu. Dönem içinde artan farkındalık sebebiyle alışkanlıklarında düzeltmelere gidenler olduysa da; geçen zaman bilgileri unutturarak, özenin azalmasına sebep oldu.

Tıklanma: 1459
0
Devamını oku 0 Yorum