Su arıtma

Su arıtma blog, su arıtma nasıl yapılır, su arıtımı nedir, su arıtma sistemleri, arıtma cihazı, cihazları, fiyatları hakkında herşey.

 • Ana Sayfa
  Ana Sayfa Sitedeki tüm blog iletilerine buradan bakabilirsiniz.
 • Kategoriler
  Kategoriler Bu blogda kullanılan kategorilerin listesini görüntüler.
 • Etiketler
  Etiketler Blog içinde kullanılmış etiketleri görüntüler.
 • Blog Yazarları
  Blog Yazarları Sitede beğendiğiniz blog yazarlarını arayın.
 • Takım Blogları
  Takım Blogları Beğendiğiniz takım bloglarını buradan arayın.
 • Oturum Aç
  Oturum Açın Oturum açma formu
Su arıtma blog

Alkali su ve zayıflama

Gönderilme: yazar: zaman: su arıtma içinde

Alkali Su ve Zayıflama

İnsan vücudu çok zeki ve yeteneklidir. Gittikçe artan biçimde asidik olmaya başladığımızda asidikliğin yaşamsal organlarımıza hasar vermesini engellemek üzere vücudumuz savunma mekanizmalarını düzenlemeye başlar. Asidin yağ hücreleri içinde depolandığı/tutulduğu bilinmektedir. Eğer tüm bunlara rağmen asit herhangi bir organla temas edecek olursa, dokuyu içinden çürütebileceği bir delik açma şansı da bulur. Bu durum hücrenin mutasyona uğramasına neden olabilir.

Bu asidik ortamda oksijen seviyesi düşer ve kalsiyum tüketilmeye başlar. Bu nedenle savunma mekanizması olarak, vücudunuz gerçekte sizi aşırı asidiklikten korumak üzere şişmanlatır / yağlandırır. Asitlerin toparlanıp paketlendiği tüm bu yağ hücreleri ve selülit birikimleri yaşamsal organlardan güvenli uzaklıkta tutulmaya çalışılır. Bunun sonucu olarak göbek ve basen bölgelerinde yağlanma olur. Alkali su içerek vücudumuzun asit- baz dengesini sağlayarak aşırı kilolardan kurtulmamız mümkündür.

Tıklanma: 79
0
Devamını oku 0 Yorum

Alkali su ve sağlığımız

Gönderilme: yazar: zaman: su arıtma içinde

Sağlığımız ve Alkali Su

Vücuttaki Asidik Atık Oluşumu

Vücudumuzdaki tüm canlı hücreler atık üretirler. Yiyeceklerimizden aldığımız tüm besinler her bir hücremize dağılır ve bunlar oksijen ile yanarak bize yaşamamız için gereken enerjiyi sağlarlar. Besinler hücrelerimizde yandıktan sonra ise atık olurlar. Yediğiniz iyi ya da kötü, tüm yiyecekler atık üretirler. Yiyeceklerin iyi ya da kötü olarak sınıflandırılmasında onların oluşturduğu atıkların miktarı ve özellikleri dikkate alınır. Yanısıra, metobolizmamızdaki birçok hücre ve eski ölü hücrelerde atığa dönüşürler.  Vücudumuz bu atıkları idrar ve terleme ile dışarı atacaktır. Temel olarak, tüm atıklar asidiktir ve bu nedenle de cildimiz ve idrarımız düşük bir pH değerine sahiptir. Gerçek problem şudur ki, vücudumuz bu atıkların %100'ünü atamaz. Yaşam tarzımız, yetersiz dinlenme, yediğimiz yiyeceklerin türleri ve içinde bulunduğumuz çevresel koşullar bu atıkların üretimine yardımcı olurlar fakat bunlardan kurtulmamız için bize yardım edemezler.

Tıklanma: 73
0
Devamını oku 0 Yorum

Alkali iyonize su sistemi

Gönderilme: yazar: zaman: su arıtma içinde

Alkali iyonize su nasıl üretilir ?

İçinde bir diyafram yerleştirilmiş olan elektroliz ortamındaki her iki kutup’a (elektrotlara) doğru akım verilir. Elektron hareketleriyle pozitif kutup (anot) tarafındaki suda daha çok hidrojen iyonu (H+) ve anyonlar yani negatif yüklü iyonlar, negatif kutup (katot) tarafındaki suda ise daha çok hidroksit iyonu (OH-) ve katyonlar yani pozitif yüklü iyonlar (kalsiyum, sodyum, potasyum ve magnezyum gibi) birikir. Bu hidrojen ve hidroksil iyonları aktif hale gelince, daha çok hidrojen iyonu ve çözünmüş oksijen bulunan taraftaki su asidik, daha çok hidroksil iyonu bulunan taraftaki su ise alkali hale gelir. Alkali iyonize su daha çok inorganik mineral içerir ve içme suyu olur. Sterilizasyon özelliğine sahip olan asidik iyonize su ise insan vücudunun pH 5.5 olan harici pH değerine uygun olması nedeniyle daha güzel bir cilt için yüz ve vücudun yıkanması ile cilt problemlerinin iyileştirilmesinde kullanılır.

Tıklanma: 655
0
Devamını oku 0 Yorum